LED Flood Light / 12V / 20W / 2000Lm / 6000k / 1 Year Warranty
LED Flood Light / 12V / 20W / 2000Lm / 6000k / 1 Year Warranty
R227.00 Vat Incl.
Unit: Each
30 in stock (can be backordered)
APPLICATIONS
− Outdoor use (IP65)
− Public areas
− Building facades
− Construction areas
− Gardens, balconies and other outdoor areas
Specifications
| Input | 12V DC |
| Power | 20 Watts |
| Current | 1.6A |
| Lumens | 2000 Lumens |
| Colour Temp | 6000K Daylight |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Viewing Angle | 120° |
| Max Ambient Temp | 60° C |
| Warranty | 1 Year |




