LED Flood Light / 12V / 10W / 750Lm / 6000k / 1 Year Warranty
LED Flood Light / 12V / 10W / 750Lm / 6000k / 1 Year Warranty
R175.00 Vat Incl.
Unit: Each
29 in stock (can be backordered)
APPLICATIONS
− Outdoor use (IP65)
− Public areas
− Building facades
− Construction areas
− Gardens, balconies and other outdoor areas
Specifications
| Input | 12V DC |
| Power | 10 Watts |
| Current | 0.833A |
| Lumens | 750 Lumens |
| Colour Temp | 6000K Daylight |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Viewing Angle | 120° |
| Max Ambient Temp | 60° C |
| Warranty | 1 Year |
Related products
- Online Price:
R50.00Original price was: R50.00.R46.00Current price is: R46.00. Vat Incl.Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page


