Applications
Display Lights
Specifications
| Input | 100v AC/DC |
| Power | 100W |
| Current | 1.2A |
| Base | RX7s |
| Length | 135mm |
| Colour Temp | 4200K |
| Lumens | 8600Lm |
| Lamp Life | 10 000 Hours |
| Notes | For optimum performance, these lamps should be used with an electronic control gear. |




