LED Smart Downlight 12W Recessed Panel
R450.00 Vat Incl.
Unit: Each
30 in stock (can be backordered)
APPLICATIONS
For use with LED Down Lights
Residential, Commercial, Offices, Retail
Specifications
| Input | 220V – 240V AC |
| Power | 12 Watts |
| Current | 0.054A |
| Lumens | 900 Lumens |
| Colour Temp | 3CCT Colour Tunable Warm White, Natural White, Daylight |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes (WIFI Controlled) |
| APP | Smart Life (Android and Apple) |
| Dimensions | 160mm (L) x 30mm (W) |
| Viewing Angle | 120° |
| Max Ambient Temp | 60° C |
| Warranty | 2 Years |
| Datasheet |




