Specifications
| Image Sensor | 1/2.7″ CMOS |
| IR Distance | Up to 20m |
| Focal Length | 2.8mm |
| Video Output | 1-channel BNC high definition video output |
| CVBS video output | (Can switch) |
| Power Supply | 12V DC ±30% |
| Power Consumption | 4,2W (12V DC, IR on) |
| Net Weight | 0.44kg (0.97lb) |
| Waterproofing | IP22 |
| Warranty | 1 Year |




