20W 3 Wire Track Tiltable Linear Light
R412.00 Vat Incl.
Unit: Each
100 in stock (can be backordered)
For use in Retail Shops
Specifications
| Input | 220-240V AC |
| Power | 20 Watts |
| Current | 0.113A |
| Lumens | 1600 Lumens |
| Colour Temp | 3000k / 4000k / 6000k Colour Switchable |
| CRI | 83 |
| Dimmable | No |
| Dimensions | 502mm*33mm*54mm |
| Viewing Angle | 120° |
| Max Ambient Temp | 60° C |
| Warranty | 3 Years |
Related products
- R73.00 Vat Incl.Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
- R92.00 Vat Incl.Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
- R676.00 Vat Incl.Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
- R400.00 Vat Incl.Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page




