20 Watt Flood Light Day Night
R207.69 Vat Incl.
Unit: Each
20 in stock (can be backordered)
APPLICATIONS
− Outdoor use (IP65)
− Public areas
− Building facades
− Construction areas
− Gardens, balconies and other outdoor areas
Specifications
| Input | 220-240V AC |
| Power | 20 Watts |
| Current | 0.090A |
| Day Night Sensor | Built In |
| Lumens | 1800 Lumens |
| Colour Temp | 6000K Daylight |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Viewing Angle | 120° |
| Max Ambient Temp | 60° C |
| Warranty | 1 Year |




