APPLICATIONS
− Outdoor use (IP65)
− Public areas
− Building facades
− Construction areas
− Gardens, balconies and other outdoor areas
Specifications
| Input | 220-240V AC |
| Power | 500 Watts |
| Current | 2.27A |
| Lumens | 75 000 Lumens |
| Colour Temp | 6000k (Daylight) |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Dimensions | 524mm (L) x 545mm (W) x 65mm (H) |
| Viewing Angle | 120° |
| Max Ambient Temp | 60° C |
| Warranty | 5 Years |




